Asi 30 km severně od Plzně leží velký komplex původně cisterciáckého kláštera, který sloužil v 19.století jako rezidence rakouského kancléře Metternicha.

Jen 7 kilometrů od tohoto barokního unikátu, na Tepelské vrchovině, najdete malou vesničku Pláně, v níž již dlouhá léta provozujeme náš jezdecký klub.

Stáj nese jméno Aris podle naší nejstarší klisny Arisy – zakladatelky chovu. Prvního koně jsme si pořídili již v roce 1982 jako splnění vlastního snu, ale již o deset let později jsme založili jezdecký klub a začali se specializovat na chov koní Kinských.

V současné době u nás najdete 24 koní, z niž je 8 chovných klisen a dočasný domov zde našel i chovný hřebec Sarkon Kinský, který je v majetku M. Benešové.

Kromě chovu koní nabízíme také ustájení a fungujeme jako turistická jízdárna. Zájemci mají u nás možnost jízdy na koni romantickou přírodou Manětínska a Rabštejnska v hodinových, dvouhodinových či celodenních projížďkách. Pro úplné začátečníky jsou připraveny výukové kurzy na otevřené jízdárně, pod dohledem zkušeného instruktora a zkrátka nepřijdou ani ti nejmenší, pro které jsou určeny procházky okolní přírodou.

Již v dohledné době bychom naše služby rádi rozšířili o možnost ubytování v malém rodinném penzionu. O uvedení této služby do provozu Vás budeme včas informovat na našich webových stránkách a facebooku.