Jezdecký klub Aris umožňuje naprosto všem splnit si sen o nejkrásnějším pohledu na svět, kterým je, jak se říká: Pohled z koňského hřbetu. Ve velkých výbězích na úkol, naučit Vás jezdit na koni, čeká spousta koníků, kteří budou dokonalými partnery, na cestě za zvládnutím tohoto umění.

Již před několika lety se majitelka klubu seznámila s Honzou Bláhou, který všechny členy zasvětil do netradiční práce s koněm. Metodu Natural horsemanship si Honza přivezl z Ameriky od Pata Parelliho, v Čechách jí říkáme Přirozená komunikace mezi koněm a jezdcem. Postupně tedy všichni koně začali jezdit na ohlávkách a udila, byla zbytečností.

Koně jsou přáteli, nikoli nástroji k uspokojení potřeby vítězit nebo někoho ovládat. Každý si vytvoří se svým čtyřnohým sparingpartnerem blízký vztah, a to ať chce nebo ne. Koně jsou naprosto impozantní, inteligentní a krásná zvířata. Když jednou koním podlehnete, stanete se v podstatě na nich závislými.

Nabízíme Vám výcvik na otevřené jízdárně pod vedením instruktora, který Vám pomůže si osvojit základní principy pro zvládnutí koně nejprve v kroku, poté v klusu a v neposlední řadě i ve cvalu. Pomůže Vám v navázání důvěry s koněm, na němž budete trénovat a zdokonalovat své jezdecké schopnosti.

Schéma tréninku od naprostého začátečníka je následovné: První hodinu povětšinou věnujeme procházce, při které si jezdec zvykne na pohyb koně. V následujících hodinách je dbán důraz na ovládání koně nejprve v kroku, při tom jezdec trénuje na lonži klus, jak pracovní, tak lehký. Po zvládnutí koně v kroku se přesouváme na rychlejší chod, kterým je klus a následně cval.

Výcvik jezdce začátečníka není záležitost dvou týdnů, ale je třeba několik lekcí před vytouženou vyjížďkou do pohádkové krajiny Manětínska a Rabštejnska.

Výcvik jezdců

  • Trénink s instruktorem na otevřené jízdárně
  • Trénink skupinový
  • Trénink jednotlivců
  • Procházky s vodičem v přírodě pro děti i dospělé
  • Vyjížďky v přírodě
  • Celodenní výlety
  • Vícedenní výlety